Hlavná stránka > Práca > Zdravotníctvo > Inzerát č. 90824049

Kategórie

Hľadáme opatrovateľky/ov pre rakúsku spoločnosť

- TOP - [19.10. 2018]
Hľadáme opatrovateľky/ov pre rakúsku spoločnosť, ktorá Vám sprostredkuje prácu, nájde vhodného klienta a poskytne komplexné služby v oblasti zamestnania, personálneho poradenstva a vybavenia živnosti ako i všetkých potrebných náležitostí pre výkon tohto povolania v Rakúsku.
Náplň práce a informácie o pracovnom mieste:
Komplexná opatrovateľská starostlivosť o klienta/seniora v domácom prostredí, zahŕňajúca:
- dodržiavanie denného režimu,
- osobná hygiena,
- pomoc pri prijímaní stravy, pomoc pri kŕmení,
- dodržiavanie a sledovanie pitného režimu
- osobná hygiena
- polohovanie klienta
- podávanie liekov
- niekedy aj varenie pre klienta
- pomoc pri spoločenských aktivitách,
- sprevádzanie pri nákupoch ev. prechádzkach
- asistencia ošetrujúcemu lekárovi
- komunikácia s rodinou.

Miesto výkonu práce:
Viedeň a okolie

Požiadavky na uchádzača:
• elementárna znalosť nemeckého jazyka (A1 resp. A2)
Poznámka: v prípade potreby Vám vieme pomôcť s nácvikom elementárnej komunikácie v nemeckom jazyku

• certifikát o absolvovaní akreditovaného opatrovateľského kurzu minimálne v rozsahu 220 hodín alebo stredná zdravotnícka škola odbor sanitár
Poznámka: v prípade potreby Vám vieme sprostredkovať absolvovanie predmetného kurzu, ako i zabezpečiť prax v danom odbore

Pracovné a platové podmienky:
• pracuje sa na 14-dňové a 28-dňové turnusy
• odmena za 14-dňový turnus 1000 €
• odmena za 28-dňový turnus 2000 €
• 1x mesačne príspevok na dopravu 70 €
• vernostný príplatok za dlhodobé opatrovanie jedného klienta
• na každé nezaopatrené dieťa mesačne á 170 € rodinné prídavky
• príplatky za klienta s Alzheimerovou chorobou a demenciou rôznej etiológie
• príplatky za úplne imobilného klienta
• príplatky za ďalšieho člena v domácnosti (nie s nutnosťou opatrovania)
• príplatky za domáce zviera v domácnosti
• ostatná odmena navyše dľa dohody s klientom/rodinou
• povinné poistenie pri výkone tejto živnosti pokrýva komplexnú zdravotnú starostlivosť v Rakúsku v prípade ochorenia
• v prípade práce v Rakúsku trvajúcej viac ako 15 rokov vznik nároku na rakúsky dôchodok

Iné výhody a bonusy:
• písomná i ústna inštruktáž, ktorá Vám pomôže zorientovať sa v základných otázkach, ktoré sa týkajú výkonu opatrovateľských činností v Rakúsku
• kompletné vybavenie rakúskej živnosti
• kompletné vybavenie a podanie ročného daňového priznania
• kompletné vybavenie prihlasovania a odhlasovania ubytovania u budúceho klienta
• telefonický kontakt s rakúskou spoločnosťou v slovenskom jazyku a pomoc v prípade krízovej situácie
• ubytovanie a strava zadarmo priamo v rodine klienta
• garancia osobného voľna - minimálne 2x za turnus (14dní) ½ dňa voľna/ ev. navýšenie voľna po dohode s klientom/rodinou

Telefón:

MUDr. Peter Čemba
0905256211

Lokalita:851 06 Bratislava

Videlo:

304 ľudí

Mzda/plat:

1 000 €